הילה ורדי, מומחית לילדים ולמתבגרים

סדנת מעגלי הקשבה

ההשראה למעגלי ההקשבה באה מתוךהילה ורדי - אימון אישי תרבויות שבטיות שבהן היו יושבים הסובבים מסביב למדורה ומעלים נושאים אשר על ליבם. כל אדם בתורו אשר החזיק את חפץ הדיבור היה מדבר והחברה מסביבו הייתה מקשיבה ללא שיפוטיות, ללא התפרצות או הפרעה תוך התחשבות מלאה בדובר.

אשר הסיפור המרכזי של הסדנה הוא לב המעגל שבו מתחברים לתחושת הערך, ההקשבה כזו מעודדת כנות, אמון, , ספונטניות, כבוד לזולת ולעצמי.

אין ספק כי זהו מסע שונה מסע פנימה אל נבכי הנפש, חקירה פנימית והתבוננות בתחושות העולות כתוצאה מההקשבה. דבר היוצר בניית כלים ולעיתים פתרונות לחיים בצורה שונה נכונה.

קיימת תחושת ערך של הפרט מול הקבוצה ושל הקבוצה מול הפרט

תוצאות מתהליך של מעגל שתיקה – התפתחות מנהיגות אישית, התפתחות ההבעה עצמית, תחושת מסוגלות, עליה בתחושת הערך, קבלת אחריות על הנאמר, גמישות מחשבתית, חקירה עצמית וגילוי אישי של ערכים, לימוד לא לאלימות, השלכת תוצאות מקבלת החלטות קבוצתיות, מודל לשיתוף,

ניתן לשלב כלים נוספים – דמיון מודרך, סדנאות קלפים ככלי יצירתי, סדנאות יצירה.

שאלות ותשובות

שאלה - מהו אימון מתבגרים ? מהי סדנת מתבגרים ?

גיל ההתבגרות הינו שלב שבו מתקיימים בחייו של מתבגר שינויים רבים: החל בשינויים פיזיים, שינויים רגשיים, שינויים חברתיים וכלה בשינויים חשיבתיים. שינויים אלה מציבים לעיתים מול המתבגר קשיים כמו גם אתגרים.
מטרת הסדנה לפתח יכולות עצמאות לסייע במציאת זהות אישית ופיתוח מיומנויות למידה שונות. העיסוק בשאלות מקיף את כל התחומים – התחום החשיבתי, התחום הפיזי והתחום החברתי.
מטרת האימון (אישי או דרך סדנה קבוצתית) לעזור לתמוך במציאת דרך וכיוון שונה, לדעת לשאול שאלות מכוונות לקראת יעדים שהמתבגר מציב לעצמו בתחומים השונים, לעזור להראות למתבגר גם זווית ראייה של תפיסת עולם אחרת ושונה ממה שהיה רגיל אליה, לאמן אותו לקחת אחריות ובעזרתה גם לשפר את ההישגים האישיים, החברתיים והלימודיים ולא פחות חשוב מכך להוביל ליצירת חיים שקטים בבית ובחברה.
שאלה - מה משך הסדנה ?
הסדנה הינה חד שבועית בת 12 מפגשים המעבירה תכנים המיועדים ספציפית להתמודד עם גיל ההתבגרות.
שאלה - כמה מתבגרים יהיו בסדנה ?
הסדנה מיועדת לקבוצות קטנות מעורבות עד 10 בני נוער, משך מפגש שעה וחצי אחרי שעות הלימודים.

 

מהו אימון ?

נקודת היסוד בתחום האימון כי האדם הוא השלם, הוא שיודע מה טוב עבורו, הוא בעל התושיה והמעוף. המאמן הנמצא מולו איננו ה"מומחה" שיודע יותר טוב אלא מטרתו לחשוף בפניו את הכישורים העוצמות המיוחדות הנמצאת בו ודרך העצמה אישית הוא יוצר נקודות ראיה נוספות בחייו של המתאמן.
האימון האישי מטרתו לשפר איכות חיים אישית ומקצועית.
האימון איננו מתמקד באין או בליקויים, אלא ביש בצמיחה האישית ובמציאת פתרונות/זויות ראיה אחרות.

 


האם אימון אישי מתאים לכולם ?

אימון אישי מתאים לכל אחד שיש בו הפער בין המצוי לרצוי, בין הקיים לבין מה שהיה רוצה לשאוף אליו ע"י אימון יכול המתאמן לברר כיצד לכוון ולצמצם את הפער הזה ע"י לקיחת אחריות אישית, למידה נכונה ותמיכה כאשר המטרה להעצים את המתאמן, לחשוף את יכולתיו, לתת לו להסתכל על מטרות שבהן היה רוצה לעשות שינוי בצורה ממוקדת יותר ונכונה

ההחלטה להתאמן איננה מובנת מאליה !! האומץ לשנות להזיז את המוכר והנוח למקום חדש הכרוך לעיתים בשינויים בדפוסי ההרגלים ואף לקחת אחריות על התוצאות איננו דבר טרווייאלי אולם ברגע שמזהים מהם העוצמות בכל אחד, מהם הכוחות המיוחדים הפועלים על כל אחד ויודעים כיצד לשנות דפוסי חשיבה ופעולה אפילו במקומות הקטנים של החיים דבר זה יוביל לעוצמה חדשה לעד היום המתאמן לא הכיר.

אלו נושאים מתאימים לאימון ?

כל נושא מתחום עולמו של המתאמן בו הוא היה רוצה לראות שינוי ניתן להתאמן : אסרטיביות, התמודדות עם מתחים, דימוי עצמי, התלבטויות שונות, מציאת בן/בת זוג, מקום עבודה, לחץ מבחינות, שינויים, ועוד.

 

מהו משך האימון ?

אימון אישי יכול לנוע בין 10-15 מפגשים כאשר כל פגישה נעה בין שעה לשעה וחצי. כמובן במידת הצורך ניתן להוסיף מפגשים בהתאם ל צורך.

סדנת מעבר לתיכון

 

סדנת מעבר לתיכון - הילה ורדי"המעבר לתיכון שלי אמור להיות מלהיב
הסתיימה החטיבה וכבר גדלתי בשנה..
חלק מהחיים ככה אומרים..
אז למה אני לא מרגישה בטוחה ושלווה,
למה פחד ותסכול הם חלק מהמבוכה ?
איך יהיה התיכון, המורה, הכיתה ?
האם בכלל בחרתי מגמה נכונה ?
חברים חברות חלקם לא מוכרים
מה אלבש ואיך יגיבו ההורים ?
מה עם כל העומס, עבודות וציונים?
איך אשתלב עם כל מבחנים ?"

 

לחץ !!

 

אין ספק שמעבר ממסגרת אחת לשניה יכולה להוביל לשינויים ברמה הפיזית והנפשית.

בית הספר חדש, מיקום חדש, ציפיות חדשות, דרישות שונות, חברים נוספים, מטלות, עבודות, מגמות....אין ספור פרמטרים העלולים ליצור לחץ חרדה ולעיתים ירידה בהישגים הלימודיים ובהסתגלות החברתית.

הסדנה מעבירה תכנים המיועדים ספציפית להתמודד עם שאלות ודילמות עם המעבר בצורה קלה ונכונה יותר על מנת להגיע בביטחון מלא לשנה החדשה.

לפרטים נוספים והרשמה: 054-345-5305

סוגי סדנאות/הרצאות ממוקדות נושא

 

  • סוגי הסדנאות-הילה ורדיסדנת השפעת החשיבה על חיינו והמציאות היומיומית - כיצד ניתן לשנות את דפוסי החשיבה וזויות ראיה.

  • סדנת שינוי – סדנה בה המשתתפים מתחילים להכיר ביכולות שלהם לזהות כל אחד מי הוא ? מהן המטרות/החלומות שהיה שואף לגדול לתוכם.

  • סדנת תקשורת ושפת גוף – זיהוי הסגנון שלך מול האחר תוך שילוב של פרזנטציות אישיות.


*
ניתן ליצור סדנאות שונות ומגוונות בהתאם לדרישת הלקוח.

סדנת מתבגרים

סדנת הכנה לקראת גיוס - הילה ורדי

גיל ההתבגרות הינו שלב מרתק. מתקיימים בו מגוון שינויים רחב, החל בהיבט הפיזי, ההיבט הרגשי, ההיבט החברתי וכלה בהיבט החשיבתי. שינויים אלה מציבים לעיתים מול המתבגר קשיים מול אתגרים.

מטרת הסדנה לפתח יכולות עצמאות, מציאת זהות אישית ופיתוח מיומנויות למידה שונות.

ההורים, המורים והחברים מציבים בפני המתבגרים דרישות שונות ,מאשימים בהתנהגות לא "מתאימה" לנורמה ודורשים מהם להקשיב ולהשתנות בהתאם למקובל.


השאלות העולות באות מכל התחומים :

התחום החשיבתי - טומן בחובו חשיבה ביקורתית כלפי חוץ ופנים כגון: מי אני?, במה אני מיוחד על פני האחרים?, מהו צדק? מי צודק לפי העולם שלי?

התחום הפיזי - טומן בחובו מבט אישי על השינויים הפיזיולוגים כגון עיסוק במראה החיצוני תוך השוואה אל הסביבה, עיסוק מה ומי יפה יותר ומה פחות, מצבי רוח קיצוניים מתחלפים, שינויים בפרופורציות הגוף.

התחום החברתי - טומן בחובו תהיות מול החברה – האם אני כמו כולם?, מה חושבים עלי?, מה הייתי רוצה לעשות בסיטואציות חברתיות?, האם עלי לשמור מרחק או להתקרב?, האם לשתף את ההורים? או את החברים? האם יבינו אותי?

תקופה זו של גיל ההתבגרות היא תקופת בלבול, חשש, חשיבה על העתיד: איך החיים אמורים להיות. ישנם כאלה הנוטים לקחת על עצמם גם לא מעט סיכונים אישיים וחברתיים (לעיתים תחת לחץ חברתי) כדי לבדוק את גבולות היכולת והשליטה שלהם על עצמם.

מטרת האימון (אישי או דרך סדנה קבוצתית) היא לעזור, לתמוך במציאת דרך וכיוון שונה, לדעת לשאול שאלות מכוונות לקראת יעדים שהמתבגר מציב לעצמו בתחומים השונים, לעזור להראות לו גם זווית ראייה של תפיסת עולם אחרת ושונה ממה שהיה רגיל אליה, לאמן אותו לקחת אחריות ובסיועה לשפר את ההישגים האישיים, החברתיים והלימודיים ולא פחות חשוב, להוביל ליצירת חיים שקטים בבית ובחברה.

חדשות ועדכונים


הילה ורדי, ניצוצות
ברוכים הבאים לאתר 'ניצוצות'

סדנאות 'אומ"ץ' ו'אתגרים' נותנות לך את ההזדמנות להביט ולבחון בפעם הראשונה את עצמך ולא את האחר, לתת לך הזדמנות להתמודד מול המציאות, להוביל את עצמך כמנהיג/ה ולבחור תמונת עתיד שונה ממה שהכרת עד היום.


חדש !!!
  • החלה הרשמה לסדנאות מנהיגות ןמיומנויות למידה.
  • החלה הרשמה לסדנאות העצמה לבני-נוער ומתבגרים: קבוצות קטנות באווירה אישית ומקבלת. התמקדות בשיפור הישגים אישיים, לימודיים, שיפור יחסים ותקשורת בבית, בבית הספר ובמעמד החברתי.

 

לפרטים והרשמה התקשרו:

054-345-5305

המלצות

כשאמא שלי ביקשה שניפגש הססתי, הרבה לחץ במבחנים, לא מצליח לקום בבוקר, רב כל היום עם החברים קראו עוד...

רציתי להודות לך על היכולת שלך להיכנס אלי לחיים ולגרום לשינוי בחשיבה, בהסתכלות על החיים, קראו עוד...

כשהגעתי אלייך הייתי עצבנית על העולם, על החיים, על הבן זוג, על הסובב אותי. החלטתי לעשות שינוי ולהגיע אליך.. קראו עוד...

הילה ורדי  |  מנחה ומובילת סדנאות  |  נייד: 054-345-5305  |  פקס: 03-5361417
פוקס עיצוב אתרים